1998 Expedícia Everest - K2 Studio
slovensky english

1998 Expedícia Everest

Po stáročia bol Tibet srdcom neskutočného sveta. Spoločnosťou založenou na výučbe budhizmu a riadenou reinkarnovaným následníkom svätých mužov nazývaných Dalajlama. Dejiny Tibeťanov sú príbehom jednej z najväčších duchovných civilizácií v dejinách ľudstva. Jej kultúru si vážili a rešpektovali učenci široko ďaleko. Aj napriek tomu boli však Tibeťania vytlačení na pokraj zániku.

Viac fotografií (7)
Tibet - Budhizmus na streche sveta

Roku 1951 sa Tibet stal súčasťou Číny a zrazu bola tradičná kultúra vystavená tlaku neznámej ideológie. Tibetská krajina začala získavať novú tvár. Aj Lhasa, "miesto bohov", zmenila sa na nepoznanie.

Na jej okrajoch vyrástli nové sídliská, továrne a moderné hotely. Po štvorprúdových asfaltových cestách sa premávajú japonské terénne autá a v obchodných domoch si možno kúpiť i videmagnetofón s blikajúcimi svetielkami. Vnútorný svet každého Tibeťana, jeho duševný pokoj, rovnováha, harmónia a šťastie majú však svoje korene inde. Slová Budhu, preložené kedysi dávno do tibeteiny, si dodnes zachovali svoje posolstvo: cesta k vyslobodeniu zaeína v každom z nás a každý má v sebe prepoklady na dosiahnutie trvalého šťastia.

Slogan:

Prekonali mnoho životov. Každý plný zápasov a nepredstaviteľných útrap. Ilúzia bohatstva, úspechu a slávy sa v ich mysli rozpadá na bezcenný prach.

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránkupublikované 04. 05. 2000, zobrazenie 3370x, dnes 1x
Hodnotenie0.0 (0)

Expedície » Súvisiace

1997 Expedícia Kanchenjunga1997 Expedícia Kanchenjunga
Na Kančendžongu sa dá vyliezť, keď ona chce! 80metrov pod vrcholom, ktorý na posledno...
1996 Budhistický Ladakh v zime1996 Budhistický Ladakh v zime
V Ladaku, ktorý leží na tibetskej náhornej plošine, sa vzhľadom svojej odhľahlosti, izolác...
1995 Cez divoký Baltistan1995 Cez divoký Baltistan
Sme šiesti na začiatku dobrodružnej cesty "Cez divoký Baltistan". Už dva dni putujeme ter...

Komentáre (0)

Zatiaľ tu nieje žiadny komentár.

dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg dvd_zit-pre-vasen_sk-1.jpg pyg.jpg dvd_troudefer_sk.jpg mong.jpg bhu.jpg car.jpg nezant.jpg tep.jpg

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Skrabalek
RSSFacebookYouTubeVytlačiť stránkuMapa stránok · © 2003 - 2019 K2 Studio · Počet návštev: 4660127 (3370)