Dialóg s planétou - K2 Studio
slovensky english

Synopsa

Dialóg s planétou

RTVS na záver aktuálnej televíznej sezóny pripravila pre divákov veľkú dokumentárnu udalosť. Počas desiatich piatkových večerov uviedla Dvojka dokumenty Pavla Barabáša doplnené o zamyslenia s názvom Dialóg s planétou. Séria výnimočných dokumentov odštartovala 14. júna a vyvrcholila 12. septembra televíznou premiérou dokumentu Tieň jaguára.

Ako vznikol projekt DIALÓG S PLANÉTOU

Cyklus desiatich krátkych filmov venovaných našej Zemi. Ukazujú jej pestrosť, krásu, ale i to, ako všetko so všetkým súvisí, prebiehajúce zmeny a ako naše konanie ovplyvňuje životy iných. Cyklus nadväzuje na expedície vo vysokých pohoriach na siedmych kontinentoch, na oboch póloch Zeme, v obrovských jaskyniach, v ťažko prístupných džungliach, i zabudnutých údoliach, kde ľudia doteraz žijú pôvodným spôsobom života. Desať zamyslení je orientovaných na rozmanité témy z odľahlých kútov Zeme.


OBSAH JEDNOTLIVÝCH ZAMYSLENÍ

14. júna
Mustang (2001)
a Bhután – hľadanie šťastia (2008)
zamyslenie prvé: Dialóg s planétou – Bohatstvo na dosah
Bájne, odľahlé kráľovstvá Mustang, Bhután či Ladakh boli po stáročia izolované za nedobytnou hradbou Himalájí. No vplyv konzumu a civilizácie sa už vkráda aj do slobodných myslí ich budhistických obyvateľov.

21. júna
Omo - cesta do praveku (2002)
zamyslenie druhé: Dialóg s planétou – Miznúce tradície
Takmer pred dvomi desaťročiami splavili prví Slováci nedotknutú rieku Omo v Etiópii. Zdokumentovali unikátne prírodne kmene, ktoré žili v symbióze s riekou. Dnes však títo ľudia bojujú nielen o vodu z Oma, ale i o svoje posledné tradície.

28. júna
Amazonia vertical (2004)
zamyslenie tretie: Dialóg s planétou – Stratený svet
Zdá sa, že už na našej Zemi všetko poznáme. Avšak je tu tajomný svet venezuelských stolových hôr. Na ich povrchu žijú organizmy, ktoré ešte nie sú popísané. Väčšie prekvapenie však čaká objaviteľov pod ich povrchom.

12. júla
Pururambo (2005)
zamyslenie štvrté: Dialóg s planétou – Zamrznutý čas
V tmavých a hlbokých údoliach Novej Guinei žili malí Papuánci ešte donedávna bez dotyku s civilizáciou. Dnes sa niekoľko kilometrov od nich nachádza najväčšia a najmodernejšia baňa sveta na zlato.

19. júla
Tepuy (2006)
zamyslenie piate: Dialóg s planétou – Tajomstvo podzemia
V mohutnom podzemí venezuelských stolových hôr slovenskí bádatelia nachádzajú mohutné tajomné chodby. Ale s novými objavmi sa vynára viac otázok ako odpovedí.

26. júla
Mongolsko – v tieni Džingischána (2010)
zamyslenie šieste: Dialóg s planétou – Hranice slobody
Lákadlá moderného sveta dorazili aj do odľahlých stepí strednej Ázie, kde nomádi kočujú a pasú svoje stáda. Ako dlho je ešte ich ekologický spôsob života udržateľný?

2. augusta
Pygmejovia – deti džungle (2011)
zamyslenie siedme: Dialóg s planétou – Hľadanie pokoja
V Afrike žili ešte donedávna unikátne prírodné kmene. Ukrytí pod nepriehľadnou zelenou hradbou pralesa niektoré z nich dodnes hľadajú záchranu a pokoj dávnych dôb.

9. augusta
Trou de Fer – železná diera (2011)
zamyslenie ôsme: Dialóg s planétou – Živá voda
Voda je živel. Voda nám dáva energiu. Voda nás očisťuje. Ako vnímajú tento zázrak tí, ktorí zasvätili najväčším vodopádom sveta svoj život?

16. augusta
Neznáma Antarktída (2007)
zamyslenie deviate: Dialóg s planétou – Na póloch Zeme
Sú to magické miesta. Púť k nim je nekonečné dlhá. Dajú vám však veľké poznanie. Spoznáte seba, svoju myseľ, ale i súvislosti, ktoré obohatia vaše poznanie planéty.

12. septembra ŠTVRTOK o 20.00 a 14.9. a 14.9. o 6.20
Tieň jaguára (2018)
zamyslenia desiate: Dialóg s planétou – Posledný odkaz 12.9.o 21,15
Zdanlivo nemajú nič. Len jeden druhého a klenbu amazonského pralesa nad hlavou. No ich život je plný radosti, bezstarostnosti a smiechu. Avšak v ich džungli sa potichu a nebadane rozpínajú chápadlá ťažobných spoločností.

10-dielny seriál: DIALÓG S PLANÉTOU
scenár: Pavol Barabáš, Tomáš Kaminski
réžia: Marek Kuboš, Pavol Barabáš
zvuk: Lukáš Kaszpryk
produkcia: 4av.sk, s.r.o.
účinkujú: Pavol Barabáš, Ivan Bulík, Becko Ondrejovič, Miro Dušek, Peter Valušiak, Martin Navrátil, Gabriel Točka, Lukáš Vlček, Branislav Šmída a ďalší
žáner: cyklus desiatich dokumentárnych filmov
dĺžka: 17 až 20 min.
copyright: K2 studio s.r.o.

dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg dvd_zit-pre-vasen_sk-1.jpg pyg.jpg dvd_troudefer_sk.jpg mong.jpg bhu.jpg car.jpg nezant.jpg tep.jpg

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Skrabalek
RSSFacebookYouTubeVytlačiť stránkuMapa stránok · © 2003 - 2019 K2 Studio · Počet návštev: 4622463 (845)