Médiá o filme

Mongolsko - V tieni Džingischána

Musíte sa prispôsobiť zvyklostiam krajiny (SITA), 17.9.2010, webnoviny.sk

Ako vznikol nápad vydať sa do Mongolska a nakrútiť o tejto krajine film?
Celý nápad ísť do Mongolska vznikol z toho, že som chcel ísť do krajiny, kde je pokoj a ticho, Oddýchnuť si od počítačov a mobilu. Vtedy som dokončieval film Carstensz – Siedma hora. Jeden priateľ mi vtedy povedal: ´Tak potom choď do Mongolska, v jeho strede sú obrovské pláne, kde nie je nič´. Tak som si povedal, že by bolo dobré takú krajinu spoznať a nejaký čas tam pobudnúť.


Niektoré expedície sú lacnejšie ako dovolenka v Chorvátsku (HN), hnonline.sk, 17.9.2010

Mrzol v Antarktíde, žil s Pygmejmi, hľadal šťastie v Bhutáne, ale vždy sa vrátil domov. Aj preto, aby obdivoval naše Tatry. Dokumentarista Pavol Barabáš tentoraz pozýva do najväčšej ríše sveta - Mongolska.


Online rozhovor na Topkách, 13.9.2010, topky.sk

Pavol Barabáš je autor širokej škály horských a dobrodružných filmov o ľuďoch v extrémnych podmienkach. Nakrúcal v neprístupnej divočine, dravých riekach, na ľadových štítoch, hlbokých jaskyniach ďaleko od civilizácie, či na mrazivých póloch Zeme.


Do Mongolska som si nechcel brať kameru, tvrdí Pavol Barabáš, pravda.sk, 15.9.2010

Vo štvrtok 16. septembra vstúpi do slovenskej kinodistribúcie nový dokumentárny film Pavla Barabáša s názvom Mongolsko - V tieni Džingischána. Je výsledkom expedície do tejto rozsiahlej krajiny, ktorú dokumentarista uskutočnil aj so synom Jurajom a ďalšími priateľmi.


Hosť: Pavol Barabáš (Fun rádio), 16.9.2010

V Rannej šou bol dokumentarista, režisér a cestovateľ Pavol Barabáš...