Pod Kančendžogou je ich domov - K2 Studio
slovensky english

Synopsa

Pod Kančendžogou je ich domov

Pred mnohými stáročiami prechádzali Tibeťania so svojimi stádami jakov z vyprahnutého Tibetu cez hradbu Himalájí na ich južné vysokohorské pastviny. Jednou z takýchto ciest bol aj prechod cez Sikkimské Himaláje do oblasti zvanej Ghunza, ktorú by ste na mapách Nepálu márne hľadali . Pre turistov je zakázaná a prístup sem je veľmi zložitý. Ghunza je vlasť Tibeťanov s im vlastnou buddhistickou filozofiou života. Nie je ich veľa, len toľko, koľko ľudí môže táto pôda uživiť. Na severe ich chráni sama Kančendžonga, na ktorej trónia bohovia. Svojimi vysokými ľadovými stenami ochraňuje túto krajinu, aby v nej zachovala život taký, aký bol pred stáročiami. Ale práve krása týchto veľhôr môže prilákať turistov, ktorý navždy zmenia život a myslenie týchto ľudí, ich zvyky a stovky rokov budovanú, spokojnú mikrospoločnosť.

Slogan:
Tajomstvo života neleží na najvyššom mieste sveta, ale nosíme ho v sebe . Je v našej mysli a napriek tomu, že je tak blízko, mnohí z nás ho nikdy nespoznajú. Cesta k vyslobodeniu začína v každom z nás.


Kamera, scenár, strih, réžia: Pavol Barabáš
Hudba: Martin Merc
Dĺžka: 26 minút
Rok výroby: 1998

dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg dvd_zit-pre-vasen_sk-1.jpg pyg.jpg dvd_troudefer_sk.jpg mong.jpg bhu.jpg car.jpg nezant.jpg tep.jpg

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Skrabalek
RSSFacebookYouTubeVytlačiť stránkuMapa stránok · © 2003 - 2019 K2 Studio · Počet návštev: 4643102 (5383)