Viac o DVD

Vábenie výšok

dvd-vv.jpg

rombarabas28_01galfy_sk.jpg rombarabas28_02everest_sk.jpg

Slovenské himalájske horolezectvo zaznamenalo ku koncu minulého storočia svetové výkony, ale i pády. 2DVD Vábenie výšok zachytáva pohľad jednej horolezeckej generácie, ktorá nás prevedie od začiatkov Horskej služby v Tatrách, cez prvé expedície až po odvážne myšlienky smerujúce na najvyššiu horu sveta. Na ich pozadí stál jeden nenápadný človek.


DVD Vábenie výšok - I.diel: Ivan Gálfymenu-ivan-galfy.png

Zanechal výraznú stopu. V tatranskej žule, vo svetových veľhorách, v srdciach a pamätiach ľudí. Ivan Gálfy stál pri zrode Horskej služby, ktorej úroveň neskôr ako náčelník pozdvihol na európsku. Stal sa priekopníkom slovenského expedičného horolezectva. Výprava v roku 1971 na Nanga Parbat bola prvou úspešnou výpravou na osemtisícovku nielen z Československa, ale i z celého východného bloku. Po nej viedol expedície na šesť ďalších vrcholov. Aj vďaka Ivanovi Gálfymu sme patrili medzi svetovú himalájsku elitu. DVD je v slovenskej i anglickej verzii a obsahuje mnoho bonusov, vynechaných scén i rozhovorov.

DVD Vábenie výšok - II.diel: Krutý Everest
menu-kruty-everest.png

Slovenské horolezectvo v 80. rokoch prežívalo v Himalájach hviezdne hodiny. V roku 1984 vyliezli Čechoslováci južnú panenskú stenu Lhotse, ktorú Reinhold Messner po neúspešnom pokuse označil za projekt ďalšieho tisícročia. Po svetovom uznaní naši horolezci hľadali ešte odvážnejší cieľ...


Neuverejnené rozhovory

Druhý diel DVD Vábenie výšok - Krutý Everest je svedectvom o nenaplnených snoch preliezť najťažšiu stenu na najvyššiu horu sveta. V troch náročných expedíciách sa odohrali prelomové udalosti, ktoré vyvrcholili v najtragickejšie okamihy slovenského horolezectva. DVD je v slovenskej i anglickej verzii a obsahuje mnoho bonusov, vynechaných scén i rozhovorov a film Juzek Psotka EVEREST.

2dvd-vabenie-vysok.jpg

Viac o bonusovom filme Juzek Psotka EVEREST