Zajatci podzemia - K2 Studio
slovensky english

Synopsa

Zajatci podzemia

Zajatci podzemia je druhá časť trojdielneho dokumentárneho cyklu o objavovaní podzemia na Slovensku. Prevedie vás spleťou neuveriteľne tesných chodieb a zároveň množstvom priestranných podzemných siení málo známych jaskýň. Predstaví vám obdivuhodných ľudí, ktorým patrí vďaka za to, že objavujú podzemné bohatstvo pod našimi nohami.

scenár a réžia: Pavol Barabáš
hudba: Martin Barabáš
minutáž: 34 minút
rok výroby: 2012

Najvyššie položená turisticky sprístupnená Jaskyňa mŕtvych netopierov, prvá turisticky sprístupnená jaskyňa Uhorska Plavecká priepasť a najhlbšia slovenská jaskyňa Starý hrad nemajú na prvý pohľad nič spoločné. Ale za každou z nich stoja ľudia s rovnakým cieľom. Objavujú ešte neobjavené priestory, dbajú o zachovanie jedinečnej podzemnej krásy a dávajú týmto jaskyniam dušu. Lebo jaskyňa bez jaskyniarov je len tmou. Oni jej svojim svetlom a prítomnosťou vdychujú život. Vo svetle karbidky vďaka nim spoznávame fascinujúce podzemie a nekonečnú drinu jaskyniarskej práce. Ich mnohoročné úsilie však nie len že nie je ocenené, ale často aj znemožnené rôznymi obmedzujúcimi zákonmi.

studna-radosti-medzo.jpg

Starý hrad foto: Peter Medzihradský

Tento film vznikol v koprodukcii s RTVS.
logo_rtvs_white.png

dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg dvd_zit-pre-vasen_sk-1.jpg pyg.jpg dvd_troudefer_sk.jpg mong.jpg bhu.jpg car.jpg nezant.jpg tep.jpg

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Skrabalek
RSSFacebookYouTubeVytlačiť stránkuMapa stránok · © 2003 - 2019 K2 Studio · Počet návštev: 4643081 (5838)