O realizácii filmu - K2 Studio
slovensky english

O realizácii filmu

Nakrúcanie na vrcholoch tatranských štítov, je vďaka rýchlej zmene počasia, ich odľahlosti a nedostupnosti, to najťažšie, čo sa na Slovensku dá nakrúcať. Počasie ovplyvňuje celý realizačný tím, ktorý si dal za cieľ, nakrútiť výstupy na štíty v dobovom odeve, tak ako sa o ne snažili v minulých storočiach ľudia žijúci nielen pod nimi, ale i nadšenci, ktorých Tatry očarili.


Vybrané štíty sú veľmi ťažko dostupné a na všetky bolo treba spoluprácu horských vodcov, horolezcov a nosičov, aby sa netradičné zábery v exponovaných podmienkach dali uskutočniť. Využívali sme pri tom doterajšie bohaté skúsenosti s nakrúcaním v extrémnych podmienkach. Dôležité pri práci bolo myslieť najmä na bezpečnosť celého realizačného tímu a na riziká spojené s častými hmlami na končiaroch, bežnými poobedňajšími búrkami i obdobím dažďov.

Niekoľkovrstvové rozprávanie, vlastný vizuálny štýl filmu, nakrúcanie na viac kamier, dokumentovanie autentických zážitkov hlavných protagonistov, si vyžadovali dôkladnú prípravu. Na plastické zachytenie štítov bolo nutné zabezpečenie helikoptéry. Dobrodružstvom bolo aj hľadanie historických fotografií i starých filmových materiálov. Populárno-náučný prínos filmu spočíva v komparácii tatranskej prírody a histórie, popretkávanej odvážnymi výstupmi, ktoré zahŕňajú tri generácie.

 

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránkupublikované 16. 02. 2011, zobrazenie 2749x, dnes 1x
Hodnotenie0.0 (0)

Komentáre (0)

Zatiaľ tu nieje žiadny komentár.

dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg dvd_zit-pre-vasen_sk-1.jpg pyg.jpg dvd_troudefer_sk.jpg mong.jpg bhu.jpg car.jpg nezant.jpg tep.jpg

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Skrabalek
RSSFacebookYouTubeVytlačiť stránkuMapa stránok · © 2003 - 2019 K2 Studio · Počet návštev: 4658926 (2749)