Ženy na expedíciách - K2 Studio
slovensky english

Ženy na expedíciách

Na expedície do extrémne ťažkých oblastí Zeme nechodia len muži. Nájdu sa aj odvážne ženy, ktoré podstúpia riziko, aby napokon pocítili víťazstvo nad sebou.
Výňatok z rozhovoru s Pavlom Barabášom na tému ženy na expedíciách z časopisu Ženský magazín

Na dobrodružnej ceste naprieč venezuelskou stolovou horou Auyan Tepui, ktorú zachytáva napínavý film Amazonia vertical, bola členkou výpravy aj horolezkyňa študentka architektúry Danka. Môžete nám o tejto krehkej dievčine, ktorá sa s tromi ostrieľanými svetobežníkmi vybrala do tropického pralesa, povedať viac? V čom bolo putovanie v dámskej spoločnosti iné, ako keď sa zíde len chlapská partia?
- Danka, hoci sa to možno z filmu nezdá, bola veľmi vnútorne silná osobnosť, čo sa prejavovalo nielen pri lezení v ťažkej stene, ale i pri nosení batohu, ktorý mal takú istú váhu, ako batohy naše. Bola plnohodnotným členom výpravy. A čo bolo na tom najkrajšie, všetci sme vďaka Danke boli navzájom k sebe akýsi prívetivejší a milší. A to bolo veľké pozitívum tejto expedície.

 

Aké dievčatá majú šancu stať sa členkami dobrodružných výprav do nehostinných častí sveta, ako sú trópy, veľhorské terény a pod.
- V prvom rade to musia byť osobnosti a musia si uvedomiť, že každá takáto filmárska expedícia je dosť ťažká drina a už vonkoncom nie nejaký výlet, či romantická exotická dovolenka. Účastník musí byť plnohodnotným členom. Človek sa často nachádza v extrémnych situáciách, ktoré musí obratne riešiť a pritom sa spoliehať na celý tím, ktorý musí pracovať ako dobre vyladený stroj. Napríklad Luciša, ktorá s nami absolvovala nakrúcanie filmu Omo - cesta do praveku, spravila 15 zhybov na hrazde a to neurobí ani veľa chlapov. Nie náhodou bola majsterkou sveta v raftingu.

Boba Diešková

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránkupublikované 23. 08. 2005, zobrazenie 3002x, dnes 2x
Hodnotenie0.0 (0)

Komentáre (0)

Zatiaľ tu nieje žiadny komentár.

dvd_vabenie-vysok_sk-1.png dvd-tien-jaguara.jpg dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg dvd_zit-pre-vasen_sk-1.jpg dvd_troudefer_sk.jpg mong.jpg car.jpg nezant.jpg tep.jpg

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Skrabalek
RSSFacebookYouTubeVytlačiť stránkuMapa stránok · © 2003 - 2019 K2 Studio · Počet návštev: 4665043 (3002)