Netradične - tradičná oslava na Gerlachu - K2 Studio
slovensky english

Netradične - tradičná oslava na Gerlachu

Na tradičnom stretnutí slovenských a poľských goralov na hore Lúčna v Západných Tatrách nikdy nechýba Józef Pitoń. Počas tohtoročnej júnovej omše na jej vrchole sa jeho kamaráti z oboch strán Tatier rozhodli osláviť jeho narodeniny tradičným výstupom na Gerlach. Na tom by ešte nebolo nič zvláštne, keby tie narodeniny neboli už jeho osemdesiate tretie!

Na Gerlach po goralsky Na Gerlach po goralsky Na Gerlach po goralsky Na Gerlach po goralsky Na Gerlach po goralsky

Výstup sa uskutočnil koncom júla, tak ako za dávnych čias, keď sa narodil: v kroji, s konopnými lanami a samozrejme goralskou muzikou. A hoci si počas výstupu aj trochu zašomral, že pán Boh ľuďom na starosť rozumu uberá, šťastlivo vyšiel vo svižnom tempe na najvyšší štít celých Karpát. Józef sa narodil 1.8.1932 v Kościelisku, 25 rokov pracoval v poľskej horskej službe TOPR. Je tiež výborným spevákom, tanečníkom, autorom viacerých publikácií a goralským folkloristom. Oslava bola umocnená krásnym počasím a goralskou muzikou v sprievode členov horskej služby z Roháčov i zo Zakopaného. Mnoga leta Józef.

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránkupublikované 21. 09. 2015, zobrazenie 2093x, dnes 1x
Hodnotenie0.0 (0)

Komentáre (0)

Zatiaľ tu nieje žiadny komentár.

dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg dvd_zit-pre-vasen_sk-1.jpg pyg.jpg dvd_troudefer_sk.jpg mong.jpg bhu.jpg car.jpg nezant.jpg tep.jpg

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Skrabalek
RSSFacebookYouTubeVytlačiť stránkuMapa stránok · © 2003 - 2019 K2 Studio · Počet návštev: 4623351 (2093)