Amazonia - 4 ceny ta víkend a krst DVD - K2 Studio
slovensky english

Amazonia - 4 ceny ta víkend a krst DVD

WWW.KINOSERVER.SK, 1. 6. 2005

Po minulotýždnovom návrate z náročného mesačného filmárskeho prechodu cez najvyššie pohorie Novej Guinei čakal na Pavla Barabáša úspešný víkend. Jeho najnovší dlhometrážny dokument Amazonia Vertical získal štyri medzinárodné festivalové ocenenia.

Hlavnú cenu festivalu Grand Prize udelili Amazonii Vertical ako najlepšiemu festivalovému filmu na Horskom filmovom festivale v novozélandskom meste Wanaka. Ďalšie ocenenie získal na prvom ročníku Medzinárodného filmového festivalu Voda, more, oceány, ktorý sa konal v českom meste Ústí nad Labem. Festivalová porota ho za jeho posolstvo odmenila Hlavnou cenou v kategórii Voľná tvorba. Dve ocenenia si film Amazonia Vertical odniesol aj zo 6. ročníka festivalu Hory a mesto, ktorý sa konal v bratislavskom Auparku a Palace cinemas od 26. do 29. mája. Za výnimočný počin v cestopisnom žánri v kontexte slovenskej kinematografie dostal Cenu literárneho fondu a V4 PRIX za Najlepší film z krajín V4. Počas otváracieho ceremoniálu festivalu Hory a mesto sa uskutočnil slávnostný krst nového DVD Amazonia Vertical, v poradí siedmeho prírastku do úspešnej DVD kolekcie Pavla Barabáša Grand Prix. Krstnou mamou sa stala slovenská skalná lezkyňa Danka Somorovská, členka expedície Amazonia Vertical 2004, jedna z hlavných postáv úspešného filmu.


Vytlačiť stránku Vytlačiť stránkupublikované 30. 06. 2005, zobrazenie 3013x, dnes 2x
Hodnotenie0.0 (0)

Komentáre (0)

Zatiaľ tu nieje žiadny komentár.

dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg dvd_zit-pre-vasen_sk-1.jpg pyg.jpg dvd_troudefer_sk.jpg mong.jpg bhu.jpg car.jpg nezant.jpg tep.jpg

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Skrabalek
RSSFacebookYouTubeVytlačiť stránkuMapa stránok · © 2003 - 2019 K2 Studio · Počet návštev: 4660437 (3013)