Bhután - priblíženie svojrázneho protikladu na Ekofilme 2009 - K2 Studio
slovensky english

Bhután - priblíženie svojrázneho protikladu na Ekofilme 2009

EKOFILM je mezinárodný filmový festival o životnom prostredí, prírodnom a kulturnom dedičstve. Vznikol v roku 1974 v Ostrave a dnes je najstarším filmovým festivalom svojho druhu v Európe. Zhiladnuť tu však môžete aj filmy, ktoré sa sústreďujú na krásu a zaujímavosti prírody či kultúrneho dedičstva i snímky, ktoré vám ponúknu pohľad na etnologické či sociologické problémy.

Film Bhutan - Hľadanie šťastia bol medzinárodnou porotou ocenený na tohtoročnom 35. ročníku, ktorý sa konal v juhočeských mestách České Budějovice, Český Krumlov a Třeboň.

 

Bhután - Hľadanie šťastia je putovaním zabudnutou krajinou, v ktorej ľudia uctievajú všetko živé. Je rozprávaním o šťastí. Vnútorný pokoj tu je cennejší, než zhon za matériou sveta a harmónia s prírodou sú  všetkému nadradené princípy. Dobrý kráľ sa stará o blaho poddaných. Namiesto hrubého domáceho produktu presadzuje hrubé domáce šťastie. Je to akoby  rozprávkový svet. Malé himalájske kráľovstvo si totiž v krehkom ponímaní šťastia zvolilo zvláštnu cestu. Možno, že správnu.

Film Bhután - Hľadanie šťastia získal Cenu poroty. Jej odôvodňujúce slová adresované filmu niesli veľmi podobné posolstvo ako samotný film: "Za priblíženie svojrázneho protikladu k súčasnému civilizačnému zhonu moderného sveta." Podrobnejšie informácie si môžete pozrieť tu.

 

 

 

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránkupublikované 28. 09. 2009, zobrazenie 2708x, dnes 1x
Hodnotenie0.0 (0)

O Ekofilme

Festival Ekofilm sa konal 5. - 11. 10. 2009, sobotňajší večer patril v Českom Krumlove odovdávaniu cien. EKOFILM je pre všetkých, ktorým nie je jedno, kde a ako žijú. Sústreďujú sa tu filmy, ktoré poukazujú na vplyv životného prostredia na život na Zemi a naopak. Od roku 2000 je tento festival členom Medzinárodného združenia festivalov o životnom prostredí ECOmove International, ktorý sídli v Berlíne.


Komentáre (0)

Zatiaľ tu nieje žiadny komentár.

dvd_vabenie-vysok_sk-1.png dvd-tien-jaguara.jpg dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg dvd_zit-pre-vasen_sk-1.jpg dvd_troudefer_sk.jpg mong.jpg car.jpg nezant.jpg tep.jpg

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Skrabalek
RSSFacebookYouTubeVytlačiť stránkuMapa stránok · © 2003 - 2019 K2 Studio · Počet návštev: 4663468 (2708)