Carstenz ocenila medzinárodná porota v Španielsku - K2 Studio
slovensky english

Carstenz ocenila medzinárodná porota v Španielsku

Vitoria Gasteiz, 21. december - Slovenský film Carstensz - Siedma hora, získal jednu hlavných cien na španielskom festivale horských filmov Mendi FilmFestival.

Porota ho spomedzi 22 dokumentov, ktoré sa dostali do užšieho výberu, ocenila ako Najlepší horský film s tematikou životného prostredia a ekológie. Je to už pätnáste medzinárodné ocenenie pre tento film. Hlavnú cenu si odniesol režisér Paul Dieffley za film Pinnacle.

Snímka Carstensz - Siedma hora obsahuje unikátne zábery zo zlatej bane, ktorá sa nachádza v blízkosti najvyššej hory Austrálie a Oceánie, Carstenszovej pyramídy, a výrazne zasahuje doživotného prostredia v novoguinejskej džungli. Tvorcovia, ktorí podstúpili značné riziko pri ich nakrúcaní, sa o ne v tomto filme rozhodli podeliť s divákmi.

Predsedníčkou tohtoročnej medzinárodnej poroty bola Bernadette McDonald, dlhoročná líderka prestížneho Festivalu horských filmov v kanadskom Banffe.

Kompletná výsledková listina festivalu tu.

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránkupublikované 22. 12. 2010, zobrazenie 2741x, dnes 1x
Hodnotenie0.0 (0)

Carstensz Pyramid - Nová Guinea

Viac fotografií (25)

Človek vs. ekológia vo filme:

„Skúste si predstaviť, že by naša Zem mala priemer iba niekoľkometrov a vznášala by sa niekde nad rozkvitnutou lúkou. Ľudia, ktorí by ju objavili, by ju prehlásiliza najväčší zázrak. Obchádzali by ju s úctou a divili by sa veľkým vodným plochám, zeleným lesomi riekam, ktoré tečú z bielych hôr. Ľudia by Zem prehlásili za posvätnú. Chodili by sa k nej modliť zauzdravenie, čerpali by z nej energiu, vedomosti a hlavne krásu. Chránili by ju, pretože by vycítili, že bez nej by boli ich životy ničím..." (urývok z filmu Carstensz - Siedma hora). Viac myšlienok z filmu tu.


Komentáre (0)

Zatiaľ tu nieje žiadny komentár.

dvd_vabenie-vysok_sk-1.png dvd-tien-jaguara.jpg dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg dvd_zit-pre-vasen_sk-1.jpg dvd_troudefer_sk.jpg mong.jpg car.jpg nezant.jpg tep.jpg

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Skrabalek
RSSFacebookYouTubeVytlačiť stránkuMapa stránok · © 2003 - 2019 K2 Studio · Počet návštev: 4663829 (2741)