Zlatá Cena zo Švajčiarska pre Slobodu pod nákladom - K2 Studio
slovensky english

Zlatá Cena zo Švajčiarska pre Slobodu pod nákladom

Dokument Sloboda pod nákladom získal na Medzinárodnom filmovom festivale FIFAD vo Švajčiarsku najvyššie ocenenie Diable d´Or v kategórii World Culture. Festival sa konal 5.-12.8.2017 v Les Diablerets a patrí medzi najdôležitejšie svojho druhu na svete.

Na film o starej generácií nosičov z Vysokých Tatier reagovala medzinárodná porota: "Nosičské remeslo je cesta k vnútornému pokoju. Aj napriek veľkej námahe a často nepriaznivým podmienkam, to je duchovný zážitok."

Je to 16 ocenenie pre film Sloboda pod nákladom. Pavol Barabáš: "Vysoké Tatry sú posledným miestom v Európe, kde sa nosičské remeslo ešte zachovalo a teší ma, že aj vďaka tomuto dokumentu vzrástol záujem mladých ľudí o nosenie na tatranské chaty."

Po medzinárodných úspechoch v Kanade, Španielsku, Poľsku, Česku, Slovinsku, Macedónsku sa dokument nominoval do talianskej Cervinie, kde sa predstavia iba filmy, ktoré už získali na horských festivaloch Grand Prix. Diváci ho uvidia aj v Južnej Kórei, Nemecku, Rusku, Poľsku i ďalších mestách. Na Slovensku sa stal dokument najúspešnejším filmom ASFK za rok 2016.

viac o oceneniach na festivale FIFAD: http://www.fifad.ch/palmares

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránkupublikované 15. 08. 2017, zobrazenie 2111x, dnes 2x
Hodnotenie0.0 (0)

Komentáre (0)

Zatiaľ tu nieje žiadny komentár.

dvd_vabenie-vysok_sk-1.png dvd-tien-jaguara.jpg dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg dvd_zit-pre-vasen_sk-1.jpg dvd_troudefer_sk.jpg mong.jpg car.jpg nezant.jpg tep.jpg

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Skrabalek
RSSFacebookYouTubeVytlačiť stránkuMapa stránok · © 2003 - 2019 K2 Studio · Počet návštev: 4666104 (2111)