Cena z Macedónska pre Slobodu - K2 Studio
slovensky english

Cena z Macedónska pre Slobodu

Medzinárodná porota VI. ročníku festivalu horských filmov „Eho" v Skopje v silnej medzinárodnej konkurencii 60 filmov udelila dokumentu jednu z troch cien – Čestné uznanie. Svoj verdikt zdôvodnila slovami: V tohoročnej silnej konkurencii oceňuje porota Slobodu pod nákladom v réžií Pavla Barabáša. Príbeh o nosičoch, ktorí vynášajú zásoby pre horské chaty vo Vysokých Tatrách je príbehom o vášni vyrozprávaným s vášňou. Nevšedný spôsob ako prežívať slobodu. Slobodu liezť v horách, slobodu niesť 100 kilový náklad. Ako jeden z nosičov hovorí – „Ako učiteľ som oddychoval fyzicky, v horách zas relaxuje moja myseľ." Je to mimoriadne dôležitý a podmanivý film.

Po Grand prix v Zakopanom, Cene divákov na piešťanskom Cinematiku a Cene za dokument na festivale horolezeckých filmov v Teplicích nad Mětují je to pre dokument piate ocenenie. Film sa nominoval na prestížne festivaly horských filmov v kanadskom Banffe, francúzskom Autrans, španielskom Torello i Bilbao.
Film mal premiéru 6.9.2016 a do slovenských kín ho distribuuje Asociácia slovenských filmových klubov. Dodnes videlo dokument vyše 11.000 platiacich divákov. Od 20.10. sa teší vysokému diváckemu záujmu aj v novozrekonštruovanom kine Lumiére.

Výsledky MFHF EHO SKOPJE

Nostalgia Z chát treba aj znášať Západná Lomnica Za Kriváňom... Pod Kupolou Laco Kulanga Kresba režiséra Forgáč Jaro pred Zbojníčkou

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránkupublikované 23. 10. 2016, zobrazenie 2048x, dnes 1x
Hodnotenie0.0 (0)

Komentáre (0)

Zatiaľ tu nieje žiadny komentár.

dvd_vabenie-vysok_sk-1.png dvd-tien-jaguara.jpg dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg dvd_zit-pre-vasen_sk-1.jpg dvd_troudefer_sk.jpg mong.jpg car.jpg nezant.jpg tep.jpg

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Skrabalek
RSSFacebookYouTubeVytlačiť stránkuMapa stránok · © 2003 - 2019 K2 Studio · Počet návštev: 4666106 (2048)