Dokument Príbehy tatranských štítov uspel na Medzinárodnom festivale outdoorových filmov v Prahe - K2 Studio
slovensky english

Dokument Príbehy tatranských štítov uspel na Medzinárodnom festivale outdoorových filmov v Prahe

Viac fotografií (48)
Príbehy tatranských štítov

Koprodukčná dokumentárna snímka RTVS – Príbehy tatranských štítov uspela na 10. ročníku Medzinárodného festivalu outdoorových filmov v Prahe. Slávnostné vyhlásenie výsledkov, na ktorom bola filmu udelená 3. cena v kategórii horolezecký a horský film, sa uskutočnilo v sobotu, 8. decembra 2012 v pražskej Lucerne.

Ide v poradí o siedme ocenenie pre film, ktorý zarezonoval aj na Medzinárodnom festivale horských filmov v bulharskom Bansku, kde získal Cenu za film o vysokohorskom športe, objavovaní a dobrodružstve, na Medzinárodnom festivale horských filmov v Poprade, kde bol ocenený Cenou poroty a Cenou divákov, či na Medzinárodnom festivale filmov Primus v Slovinsku, kde získal Hlavnú cenu festivalu. Na tohtoročnom Envirofilme bola filmu udelená Cena za prelínanie pokorného pohľadu na prírodu a športový výkon, Cena v kategórii Zem zas bola filmu udelená na festivale Hory a Mesto 2012 za zobrazenie unikátnej histórie Tatier a pionierov v nich pôsobiacich.

Dokument vypovedá o pozoruhodných príbehoch ľudí odohrávajúcich sa na vrcholoch Tatier. Otvára témy, ktoré neboli doposiaľ spracované, pričom poukazuje na nenahraditeľnú hodnotu Tatier. Kľúčovým prvkom dokumentárneho cyklu je skĺbenie obrazu s históriou, skĺbenie autentických výpovedí horalov s neznámymi príbehmi a hranými dobovými scénami.

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránkupublikované 12. 12. 2012, zobrazenie 22073x, dnes 1x
Hodnotenie0.0 (0)

edit Pridať komentár

Komentáre (2)

#2
balloon Tuším, že někdy před dběma lety jsem z STV2 nahrál první dva díly. Loni někdy kolem Vánoc byl třetí a čtvrtý díl. Ale protože jsem zapoměl, že první dva už mám nahrané začal jsem se zajímat o to, jestli se někde dají koupit.A kyž jsem je chtěl vypálit pro kamaráda a zjistil jsem, že mám všechny čtyři díly. Je to naprosto skvělý dokument naprosto skvěle natočený.
0
Jan Vrška
23. 03. 2013
jan.vrska (at) email.cz
#1
balloon Teším sa. Poznám 1 aj 2 a tak si rád pozriem aj tieto ďalšie pokračovania...
0
Peťo F.Čimbora
21. 12. 2012

dvd_vabenie-vysok_sk-1.png dvd-tien-jaguara.jpg dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg dvd_zit-pre-vasen_sk-1.jpg dvd_troudefer_sk.jpg mong.jpg car.jpg nezant.jpg tep.jpg

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Skrabalek
RSSFacebookYouTubeVytlačiť stránkuMapa stránok · © 2003 - 2019 K2 Studio · Počet návštev: 4665079 (22073)