Dokumentárny film Trou de Fer získal cenu na Medzinárodnom filmovom festivale Voda, More, Oceány 201 - K2 Studio
slovensky english

Dokumentárny film Trou de Fer získal cenu na Medzinárodnom filmovom festivale Voda, More, Oceány 201

Hlboká nad Vltavou, 18. september 2011. Cieľom 8. ročníka Medzinárodného filmového festivalu Voda, more, oceány 2011, ktorý sa konal v čase od 16. do 18. septembra, je prezentovať a oceniť filmové diela zaoberajúce sa svetom sladkých i slaných vôd, podnecovať ich tvorbu v medzinárodnom kontexte a rozširovať tak poznanie ľudí a ich záujem o problematiku ochrany tejto oblasti životného prostredia a diania vo svete odohrávajúcom sa navôkol, či už pod vodou, na hladine, na brehoch vodných tokov a jazier, alebo v prímorských oblastiach na celej planéte.

Hlavnú cenu festivalu získal maďarský film Divoké Maďarsko od režiséra Zoltána Toreka - za uchvacujúce a unikátne obrazy stredoeurópskej prírody. Cenu v kategórii Voľná tvorba si odniesol slovenský dokumentárny film Pavla Barabáša Trou de Fer - Železná diera.

Medzinárodná porota odôvodnila udelenie ceny filmu týmito slovami: „Režisér Pavol Barabáš je známy svojimi výpravami do najtajomnejších miest na zemeguli a v tomto dokumentu  dokázal opäť úspešne skĺbiť v čom je  výnimočný — totiž v schopnosti nachádzať a divákom nevídaným filmovým adrenalínovým spôsobom ponúkať  k návšteve úžasné a takmer nedosiahnuteľné  miesta a svoje rozprávanie kombinovať s osobným posolstvom venovaným úcte k prírode a ľuďom, ktorí ju milujú a obdivujú."

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránkupublikované 19. 09. 2011, zobrazenie 2732x, dnes 1x
Hodnotenie0.0 (0)

Oficiálnu tlačovú správu festivalu nájdete na:
http://www.vodamoreoceany.cz/cze/


Komentáre (0)

Zatiaľ tu nieje žiadny komentár.

dvd_vabenie-vysok_sk-1.png dvd-tien-jaguara.jpg dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg dvd_zit-pre-vasen_sk-1.jpg dvd_troudefer_sk.jpg mong.jpg car.jpg nezant.jpg tep.jpg

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Skrabalek
RSSFacebookYouTubeVytlačiť stránkuMapa stránok · © 2003 - 2019 K2 Studio · Počet návštev: 4665043 (2732)