Film Pygmejovia – Deti džungle teraz aj na DVD! - K2 Studio
slovensky english

Film Pygmejovia – Deti džungle teraz aj na DVD!

Film Pygmejovia – Deti džungle nastavuje zrkadlo aj našej spoločnosti. „Mali sme obrovské šťastie. Po náročnom pochode a dobrodružnom hľadaní v srdci čiernej Afriky sa nám podarilo, hlboko v konžskom pralese, nájsť ukryté etnikum, ktoré ešte žije prírodným spôsobom života. Kmeň, ktorý sa ešte živí lovom a zberom, tak ako pred tisícročiami, pralesní ľudia, o ktorých si svet myslí, že už nejestvujú... Práve cesta do dôb minulých, do dôb, keď aj tie najjednoduchšie veci prinášali ľuďom šťastie, nás priviedla k začiatkom ľudskej existencie. Nie je to len film o dávnom vzťahu človeka k našej Zemi, ale i o drsnom poznaní, že mnohými "zázrakmi", ktoré si v obchodných centrách nakupujeme, spôsobujeme v treťom svete veľké ľudské utrpenie..." hovorí režisér o filme, ktorý sa nenápadne premietal, mimo kinodistribúcie v multiplexoch, v 40-ich mestách Slovenska na rôznych festivaloch, projekciách a besedách...

Viac fotografií (56)
Pygmejovia - Deti džungle

Dokumentárny film o Pygmejoch ukrývajúcich sa pred našou civilizáciou vychádza na DVD v atraktívnom grafickom spracovaní ako v poradí devätnáste DVD autorovej kolekcie Grand Prix. Okrem hlavného filmu v slovenskej a anglickej verzii tu nájdete aj množstvo bonusov – informácie o Pygmejoch, o neznámej Stredoafrickej republike, Konžskej demokratickej republike, či Kongu, pestrú fotogalériu z nakrúcania, upútavku a ukážky ďalších filmov zaradených do 22 Kolekcie DVD Grand Prix.

img4701.jpg img_4719.jpg

Na Medzinárodnom filmovom festivale Primus v Slovinsku získal film zaradený v kategórii Zdravá príroda, zdravý človek „Hlavnú cenu festivalu za dokumentárny film". Na Festivale cestovateľských filmov Go Kamera Brno 2012 dostal cenu „Najlepší film festivalu" a na 13. ročníku Medzinárodného festivalu horského filmu a dobrodružstva Hory a mesto 2012 získal „Cenu Literárneho fondu za najlepší slovenský film".

Viac informácii o DVD nájdete tu.

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránkupublikované 30. 05. 2012, zobrazenie 21801x, dnes 1x
Hodnotenie5.0 (1)

Komentáre (1)

#1
balloon Vždy sledujem, čo je nového a vždy sa teším na nové DiViDi, bolo tomu tak pri novinke o Mongolsku aj pri trou de Fer a pri každom filme čo sa objavil v ponuke. Ďakujem Pali za všetko to, čo si nám doteraz ponúkol.
0
Odpoveď: Ďakujeme Vám za Vašu pozitívnu odozvu! M.S.
Peťo F.Čimbora
26. 07. 2012

dvd_vabenie-vysok_sk-1.png dvd-tien-jaguara.jpg dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg dvd_zit-pre-vasen_sk-1.jpg dvd_troudefer_sk.jpg mong.jpg car.jpg nezant.jpg tep.jpg

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Skrabalek
RSSFacebookYouTubeVytlačiť stránkuMapa stránok · © 2003 - 2019 K2 Studio · Počet návštev: 4664222 (21801)