Cena filmových novinárov FIPRESCI a Cena študentskej poroty pre film Pygmejovia - Deti džungle - K2 Studio
slovensky english

Cena filmových novinárov FIPRESCI a Cena študentskej poroty pre film Pygmejovia - Deti džungle

Na 17. ročníku medzinárodného filmového festivalu Etnofilm Čadca 2012, ktorý sa konal od 23. do 26. októbra 2012, získal film Pygmejovia - Deti džungle Cenu filmových novinárov FIPRESCI a Cenu študentskej poroty.

Etnofilm Čadca je medzinárodné filmové bienále venované problematike etnológie a sociálnej a kultúrnej antropológie v širokom slova zmysle. Hlavným zámerom festivalu je: predstaviť najnovšie dokumentárne filmy o kultúrnej a sociálnej rôznorodosti ľudského spoločenstva a zvýšiť povedomie širokej verejnosti, filmárov a médií o potrebe jej ochrany, podporiť vznik nových filmových diel na uvedené témy udeľovaním ocenení, prispieť k rozvoju slovenskej filmovej tvorby v oblasti vizuálnej antropológie a organizovať na pôde festivalu odborné podujatia.

V tomto roku sa do súťaže dostalo 40 filmov, ktorých celková premietacia dĺžka dosiahla 1276 minút. Spomedzi uvedených bolo až 15 filmov zo Slovenska! Ďalšie tituly boli z Nemecka, Českej republiky, Nového Zélandu, Švajčiarska, Slovinska, Srbska, Chorvátska, Poľska, Španielska, Talianksa a Maďarska. Porota sa potešila i záujmu mladých filmárov, študentov Akadémie umenia v Banskej Bystrici, ktorých talent je nádejou pre budúce ročníky festivalu.

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránkupublikované 30. 10. 2012, zobrazenie 11175x, dnes 1x
Hodnotenie0.0 (0)

Komentáre (0)

Zatiaľ tu nieje žiadny komentár.

dvd_vabenie-vysok_sk-1.png dvd-tien-jaguara.jpg dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg dvd_zit-pre-vasen_sk-1.jpg dvd_troudefer_sk.jpg mong.jpg car.jpg nezant.jpg tep.jpg

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Skrabalek
RSSFacebookYouTubeVytlačiť stránkuMapa stránok · © 2003 - 2019 K2 Studio · Počet návštev: 4663468 (11175)