Grand Prix a Cena divákov pre Vysoké Tatry - K2 Studio
slovensky english

Grand Prix a Cena divákov pre Vysoké Tatry

Na filmový festival o národných parkoch v talianskom Sondriu nominovali 11 najlepších filmov zo 123 snímok z celého sveta. GRAND PRIX udelila porota filmu Vysoké Tatry - divočina zamrznutá v čase. Ocenila, že dokument opisuje chránené územie, kde život vo vysokých horách je vykreslený ako boj o prežitie, kladúc človeka a iné druhy živočíchov na rovnakú úroveň.

Okrem hlavnej ceny získal film aj Cenu divákov. Na festivale film ohodnotili slovami: "Ranná hmla, ktorá zahaľuje týčiace sa vrcholky pohoria Karpát s príkrymi a ostrými zrázmi, pôsobí akoby chcela prevýšiť prapôvodné prostredie rozprestierajúce sa na jeho úpätí. Rôznorodosť a krása tejto neporušenej prírody lahodí pohľadu diváka, ktorý sa stáva svedkom loveckej stratégie vlka, v Európe takmer vyhynutého, ale tu ešte stále prítomného, stretáva sa s medveďom a s podmanivým predátorom - rysom. Prítomnosť človeka v jednom z najmenej zaľudnených regiónov Strednej Európy je podčiarknutá jemnými a farebnými obrazmi zachovalého miestneho folklóru a zároveň nám opisuje prácu a problémy ľudí žijúcich pod týmito veľhorami."

Film Vysoké Tatry - Divočina zamrznutá v čase práve vychádza  aj na DVD v rámci zberateľskej kolekcie Grand Prix.

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránkupublikované 13. 10. 2008, zobrazenie 8117x, dnes 1x
Hodnotenie0.0 (0)

Komentáre (0)

Zatiaľ tu nieje žiadny komentár.

dvd_vabenie-vysok_sk-1.png dvd-tien-jaguara.jpg dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg dvd_zit-pre-vasen_sk-1.jpg dvd_troudefer_sk.jpg mong.jpg car.jpg nezant.jpg tep.jpg

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Skrabalek
RSSFacebookYouTubeVytlačiť stránkuMapa stránok · © 2003 - 2019 K2 Studio · Počet návštev: 4665043 (8117)