Marek Maďarič odovzdal ceny ministra kultúry za rok 2007 - K2 Studio
slovensky english

Marek Maďarič odovzdal ceny ministra kultúry za rok 2007

Minister kultúry udelil cenu Pavlovi Barabášovi za film Vysoké Tatry - divočina zamrznutá v čase, v ktorom, po rade úspešných dokumentárnych filmov z exotických krajín, zobrazil jedinečným spôsobom aj krásy Slovenska; Kataríne Vavrovej za osobitý výtvarný výraz a imaginatívnu poetiku kresieb, grafík a malieb, ktorými úspešne reprezentovala slovenské umenie v zahraničí.

Milanovi Várošovi udelil minister kultúry cenu za druhý diel knihy Stratené slovenské poklady, v ktorej zúročil roky objavnej práce pri odhaľovaní zložitých osudov umeleckých diel a pamiatok, ktoré sa stratili alebo boli vyvezené z územia Slovenska. Adrianu Kučerovú ocenil za pozoruhodné interpretačné výkony v oblasti operného a koncertného spevu, za popularizáciu operného umenia na Slovensku a šírenie dobrého mena slovenskej opery v zahraničí a taktiež Ondreja Šotha za réžiu a choreografiu baletnej inscenácie Svadba podľa Figara, ktorá významne prispela ku kvalite a zviditeľneniu tanečného umenia na Slovensku.

Zdroj: Ministerstvo kultúry SR

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránkupublikované 03. 03. 2008, zobrazenie 2542x, dnes 1x
Hodnotenie0.0 (0)

Komentáre (0)

Zatiaľ tu nieje žiadny komentár.

dvd_vabenie-vysok_sk-1.png dvd-tien-jaguara.jpg dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg dvd_zit-pre-vasen_sk-1.jpg dvd_troudefer_sk.jpg mong.jpg car.jpg nezant.jpg tep.jpg

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Skrabalek
RSSFacebookYouTubeVytlačiť stránkuMapa stránok · © 2003 - 2019 K2 Studio · Počet návštev: 4665042 (2542)