Moment zamyslenia nad cestou, ktorou sa svet uberá - K2 Studio
slovensky english

Moment zamyslenia nad cestou, ktorou sa svet uberá

Medzinárodný festival horských filmov Poprad patrí k jedným z najznámejších horských festivalov na Slovensku. Tohtoročná porota v zložení  Steve Lichtag (Česká republika), Michael Dillon (Austrália) a Jerzy Porebski (Poľsko) si od 14. do 16. októbra 2009 prezrela 31 súťažných filmov z 15 krajín sveta a rozdelila niekoľko ocenení. GRAND PRIX  si odniesla venezuelská snímka režiséra Juana Carlosa Lopéz-DuránaViac než vrchol za veľmi emotívne vtiahnutie do osudu  lezca. Moment zamyslenia nad cestou, ktorou sa svet uberá priniesol  filmu Bhután - Hľadanie šťastia Cenu za kultúru v horách.

Vnútorný pokoj tu je cennejší, než zhon za matériou sveta a harmónia s prírodou sú všetkému nadradené princípy. Dobrý kráľ sa stará o blaho poddaných. Namiesto hrubého domáceho produktu presadzuje hrubé domáce šťastie. Rozprávkový svet malého himalájskeho kráľovstva Bhutánu je nielen cestou naprieč krajinou, ale i pohľadom do ľudských sŕdc.

Hostia tohtoročného popradského filmového festivalu boli také osobnosti ako Dani Andrada, sedemnásobný majster Španielska v boulderingu  či Rudolf Švaříček, dobrodruh, horolezec, fotograf a spisovateľ v jednom. MFHF sa už tradične koná v spolupráci Mesta Poprad, Štúdia Koliba, a.s., Slovenského filmového ústavu, Slovenského horolezeckého spolku James a Slovenského filmového zväzu. Ďalšie zaujímavé informácie nájdete tu.

 

 

 

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránkupublikované 20. 10. 2009, zobrazenie 2755x, dnes 1x
Hodnotenie0.0 (0)

Prečítajte si viac:

O popradskom festivale informovala aj TASR. Správu z festivalu a podrobnosti o oceneých si môžete prečítať tu.


Komentáre (0)

Zatiaľ tu nieje žiadny komentár.

dvd_vabenie-vysok_sk-1.png dvd-tien-jaguara.jpg dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg dvd_zit-pre-vasen_sk-1.jpg dvd_troudefer_sk.jpg mong.jpg car.jpg nezant.jpg tep.jpg

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Skrabalek
RSSFacebookYouTubeVytlačiť stránkuMapa stránok · © 2003 - 2019 K2 Studio · Počet návštev: 4663800 (2755)