Mongolsko - V tieni Džingischána vyhralo v Karlových Varoch - K2 Studio
slovensky english

Mongolsko - V tieni Džingischána vyhralo v Karlových Varoch

Karlovy Vary, 7. október 2010 - Oficiálnym vyhlásením výsledkov sa dnes končí prehliadka najzaujímavejších snímok z oblasti turistiky a cestovného ruchu na 43. ročníku Medzinárodného festivalu turistických filmov TOURFILM, ktorý sa aj tento rok konal v Karlových Varoch. Víťazom v kategórii dokumentárne a publicistické filmy sa stal slovenský film Mongolsko - V tieni Džingischána pred filmom Ruská divočinaz produkcie National Geographic.

 

Medzinárodná porota zložená z filmových a televíznych tvorcov, odborníkov na cestovný ruch a kritikov udelila z výberu 600 filmov a spotov zo 136 krajín sveta celkovo 12 cien v 4 súťažných kategóriách. Hlavnú cenu festivalu si odnáša lotyšská videosnímka Christmas Miracle in Riga.

Mongolsko - V tieni Džingischána v réžii Pavla Barabáša je putovaním naprieč nehostinnou prírodou mimo zvyčajných ciest v najľudoprázdnejšej krajine sveta. V krajine s najnižšou hustotou obyvateľstva, a predsa tak bohatej na kultúrne dedičstvo svojich predkov, ktorí zanechali hlbokú stopu i v myslení a správaní súčasnej generácie Mongolov. Ponúka netradičný pohľad, vzdialený od typického obrazu Mongolska ako obyčajnej turistickej destinácie. Podnecuje zamyslieť sa nad celkovými historickými, kultúrnymi a prírodnými kondíciami krajiny.

 

V dramaturgii festivalu je letos hned několik novinek. Vzhledem k velkému počtu přihlášených snímků a zemí jsou snímky členěny podle světadílů. Díky tomu o nich budou mít diváci lepší přehled. Na letošním Tourfilmu dostanou velký prostor v bloku přednášek zejména čeští cestovatelé. Petr Horký představí cestu na Severní pól a přechod Grónska na lyžích, Pavel Blažek první český přechod zamrzlého jezera Bajkal na Sibiři a Libor Špaček a Petra Doležalová budou vyprávět o sopečném ostrovu Mauricius. "Miloslav Stingl tady oslaví 80 narozeniny a od města převezme čestné občanství města," dodal Schütz.

Kompletná správa Českého rozhlasu tu.
Vytlačiť stránku Vytlačiť stránkupublikované 07. 10. 2010, zobrazenie 2673x, dnes 1x
Hodnotenie0.0 (0)

Tourfilm 2010

V Karlových Varech začal program 43. ročníku Mezinárodního filmového festivalu turistických filmů Tourfilm 2010, který představí kolem 600 snímků či krátkých spotů ze 136 zemí světa. Letos se mezi nimi poprvé objeví rovněž produkce společností National Geografic nebo Travel Channel. Hlavní hostem festivalu je moderátorka pořadu o přírodě britské BBC Charlotte Uhlenbroeková a český cestovatel Miloslav Stingl, řekl ČTK ředitel festivalu Josef Schütz.


Komentáre (0)

Zatiaľ tu nieje žiadny komentár.

dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg dvd_zit-pre-vasen_sk-1.jpg pyg.jpg dvd_troudefer_sk.jpg mong.jpg bhu.jpg car.jpg nezant.jpg tep.jpg

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Skrabalek
RSSFacebookYouTubeVytlačiť stránkuMapa stránok · © 2003 - 2019 K2 Studio · Počet návštev: 4660153 (2673)