Najlepší horský film Sloboda pod nákladom - K2 Studio
slovensky english

Najlepší horský film Sloboda pod nákladom

11. decembra (TASR) - Slovenský dokument Sloboda pod nákladom má na svojom konte ďalšie ocenenie. Snímka Pavla Barabáša bodovala na 15. ročníku Medzinárodného festivalu outdoorových filmov (MFOF), ktorý sa konal v 54 mestách v Česku a na Slovensku od 6. októbra do 9. decembra.


Na Zbojníčku je najdlhšia vynáškaNostalgia Z chát treba aj znášaťTento rok súťažilo 128 filmov z 27 krajín. Barabášov film o najstaršej generácii nosičov vo Vysokých Tatrách vyhral kategóriu horolezecký a horský film. "Je to v poradí 23. ocenenie pre tento dokument," potvrdil pre TASR Pavol Barabáš a pridal aj ďalšiu zaujímavosť z jubilejného MFOF. "Cenu za celoživotné dielo v oblasti outdooru dostal 92-ročný (!) aktívny lyžiar a niekoľkonásobný majster sveta FIS masters, bývalý československý reprezentant a tréner juniorskej reprezentácie Otto Krajňák." Okrem úspešného Slováka, ktorý si ocenenie prevzal osobne, udelili cenu za celoživotné dielo aj legendárnemu zlatému olympijskému bežkárovi Talianovi Francovi Nonesovi. Celkovo organizátori rozdali 19 cien. Grand Prix patrí filmu Choose your wave režiséra Martina Smékala.

Slávnostné vyhlásenie držiteľov ocenení 15. MFOF sa uskutočnilo v sobotu 9. decembra v pražskej Lucerne.

Niekedy je to naozaj boj Vlado Hyžnai na Térynku Tatry

Viac: http://www.k2studio.sk/filmy/sloboda-pod-nakladom

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránkupublikované 12. 12. 2017, zobrazenie 2167x, dnes 1x
Hodnotenie0.0 (0)

Komentáre (0)

Zatiaľ tu nieje žiadny komentár.

dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg dvd_zit-pre-vasen_sk-1.jpg pyg.jpg dvd_troudefer_sk.jpg mong.jpg bhu.jpg car.jpg nezant.jpg tep.jpg

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Skrabalek
RSSFacebookYouTubeVytlačiť stránkuMapa stránok · © 2003 - 2019 K2 Studio · Počet návštev: 4622469 (2167)