Potulky Slovenskom - Cena za autorský prínos - K2 Studio
slovensky english

Potulky Slovenskom - Cena za autorský prínos

01. 10. 05.... Krátkometrážny dokumentárny film POTULKY SLOVENSKOM Pavla Barabáša slávnostne otváral 22. Medzinárodný filmový festival AGROFILM, ktorý sa už tradične konal v Nitre v termíne 26. -30. 9. 2005. Film zachytáva Slovensko, tak ako ho cíti autor, cez jeho charizmu, krásu, živý temperament a mnohé pamätihodnosti, zaradené do zoznamu chránených pamiatok UNESCO. Festivalová porota udelila filmu CENU ZA AUTORSKÝ PRÍNOS.

„Keď v roku 1993 v kolumbijskej Cartagene pribudli do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva, okrem iných aj pamiatky zo Slovenska, bol to pre mňa impulz a ďalší výrazný signál, ktorým krajina uprostred Európy, ako sa tej našej zvykne hovoriť, upozornila na svoje neobyčajné kultúrne hodnoty.


Keď sa túlam po hrebeňoch, chce sa mi neraz kričať od radosti, od šťastia. Vraciam sa domov z exotických ciest a zrazu žasnem - tu máme všetko, čo treba, skoncentrované. Teším sa na tieto potulky.


Potulky Slovenskom sú mojim pohľadom na Slovensko. Je to Slovensko mojimi očami. Je tam všetko, čo rád vidím. A čo, viem to, postupom času aj vymizne - a toho sa obávam. Je to paradox, že človek najskôr musí pochodiť svet, aby zistil, že hodnoty oveľa intímnejšie sú pre každého z nás práve doma. Na to sa treba vrátiť, aby si to človek uvedomil a precítil do morku kostí, do každého záhybu mysle a génov. Sú v našej krajine medzi nami obyčajní nenápadní ľudia, takí nepatrní, ale zároveň takí ozajstní ako nikto. „

 

Pavol Barabáš, Spravodaj 1, Agrofilm 2005

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránkupublikované 30. 09. 2005, zobrazenie 2842x, dnes 1x
Hodnotenie0.0 (0)

Komentáre (0)

Zatiaľ tu nieje žiadny komentár.

dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg dvd_zit-pre-vasen_sk-1.jpg pyg.jpg dvd_troudefer_sk.jpg mong.jpg bhu.jpg car.jpg nezant.jpg tep.jpg

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Skrabalek
RSSFacebookYouTubeVytlačiť stránkuMapa stránok · © 2003 - 2019 K2 Studio · Počet návštev: 4659360 (2842)