Predvianočné GRAND PRIX z Bilbao - K2 Studio
slovensky english

Predvianočné GRAND PRIX z Bilbao

Na filmovom festivale v španielskom Bilbao získal Hlavnú cenu slovenský film Sloboda pod nákladom.
Na víťaznej snímke sa zhodla päťčlenná filmová porota: Billy Choi z Južnej Kórey, Hélios Gracia z Francúzska, Jon Garano zo Španielska, Pawel Wysoczanski z Poľska a Silvo Karo zo Slovinska. Svoje rozhodnutie zdôvodnili: „Je to úžasný film kvôli svojej kráse a nádeji, ide z neho skromnosť. Je to film o viere a oddanosti horám. Ponúka pokoj a harmóniu - tak prepotrebnú v dnešnom svete."


Dokument o najstaršej generácii tatranských nosičoch tak získal v krátkom čase desiate ocenenie.

Bilbao Mendi Film Festival sa konal od 9. do 18. decembra a ponúkol okrem výberu najlepších 40-ich filmov z celého sveta aj prednášky, workshopy a množstvo sprievodných podujatí. Španielske mesto Bilbao sa stalo strediskom horolezcov, dobrodruhov, filmárov a umelcov. Každý rok ho navštívi tisíce ľudí, pretože festival patrí medzi najdôležitejšie svojho druhu.

Viac o festivale: http://www.mendifilmfestival.com/MFF/index.php/en/home/41-2016/noticias-2016/1504-freedom-underload-gana-el-gran-premio-de-la-9a-edicion-del-bilbao-mendi-film-festival
Viac o filme Sloboda pod nákladom: http://www.k2studio.sk/filmy/sloboda-pod-nakladom
Dokument Sloboda pod nákladom mal premiéru v kine 6.9.2016 a patrí medzi najnavštevovanejšie filmy distribuované Asociáciou filmových klubov za tento rok. Diváci ho stále môžu vidieť v našich kinách alebo na DVD. Televízna premiéra filmu bude 23.12.2016 na Dvojke.
Program predstavení: http://www.asfk.sk/program-predstaveni-filmu/sloboda-pod-nakladom

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránkupublikované 17. 12. 2016, zobrazenie 3320x, dnes 1x
Hodnotenie0.0 (0)

Komentáre (0)

Zatiaľ tu nieje žiadny komentár.

dvd_vabenie-vysok_sk-1.png dvd-tien-jaguara.jpg dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg dvd_zit-pre-vasen_sk-1.jpg dvd_troudefer_sk.jpg mong.jpg car.jpg nezant.jpg tep.jpg

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Skrabalek
RSSFacebookYouTubeVytlačiť stránkuMapa stránok · © 2003 - 2019 K2 Studio · Počet návštev: 4666092 (3320)