Premeny Tatier-špeciálna cena poroty v Bansku - Tepuy -Prvá cena na MFOF - K2 Studio
slovensky english

Premeny Tatier-špeciálna cena poroty v Bansku - Tepuy -Prvá cena na MFOF

V sobotu 8. 12. 2007 sa udeľovaním cien uzavreli dva medzinárodné filmové festivaly, na ktorých uspeli dve snímky z produkcie K2 studia. V bulharskom Bansku to bol VII. ročník Medzinárodného festivalu horských filmov, kde udelili poetickej snímke PREMENY TATIER špeciálnu cenu poroty. V susednej Českej republike sa zas ukončil V. ročník Medzinárodného festivalu outdoorových filmov, kde slovenskú kinematografiu zastupoval film Tepuy - Cesta do hlbín Zeme, ktorý získal v kategórii Dobrodružný a extrémny športový film prvú cenu.

Medzinárodný festival outdoorových filmov od 12. októbra predstavil v 19 mestách amatérske i profesionálne snímky z oblasti adrenalínových športov, horolezectva, ale taktiež cestopisné dokumenty a snímky vodného sveta. Diváci mohli vidieť celkom 70 filmov z 10 štátov sveta, o ktorých víťazstve rozhodovala sedemčlenná odborná porota v štyroch súťažných kategóriách.

Bulharský Medzinárodný festival horských filmov sa konal od 29. novembra 2007. Hlavnú cenu GRAND PRIX tu získal novozélandský film režisérov Richarda Dennisona a Jamesa Heywarda “Dying for Everest”. Čestným hosťom festivalu bol svetoznámy horolezec Reinhold Messner, ktorý ako prvý zdolal všetkých 14 osemtisícoviek sveta.

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránkupublikované 09. 12. 2007, zobrazenie 2878x, dnes 1x
Hodnotenie0.0 (0)

Komentáre (0)

Zatiaľ tu nieje žiadny komentár.

dvd_vabenie-vysok_sk-1.png dvd-tien-jaguara.jpg dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg dvd_zit-pre-vasen_sk-1.jpg dvd_troudefer_sk.jpg mong.jpg car.jpg nezant.jpg tep.jpg

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Skrabalek
RSSFacebookYouTubeVytlačiť stránkuMapa stránok · © 2003 - 2019 K2 Studio · Počet návštev: 4662303 (2878)