Sloboda pod nákladom na festivaloch v Kanade - K2 Studio
slovensky english

Sloboda pod nákladom na festivaloch v Kanade

EUROPEAN UNION FILM FESTIVAL sa v Kanade koná už 15 rokov. V Toronte, Ottawe, Calgary a Vancouveri sa prezentuje európska tvorba počas celého novembra a decembra. Za Slovensko organizátori vybrali oceňovaný dokumentárny film o nosičskom remesle vo Vysokých Tatrách – Sloboda pod nákladom.

Príbeh o ľuďoch, ktorí vynášajú na chrbte zásoby pre vysokohorské chaty zaujal divákov a medzinárodné festivalové poroty na celom svete. Získal doposiaľ 24 cien od Kórey až po Argentínu.
Režisér Pavol Barabáš na margo výberu povedal: „Pozerám sa už na ten film ako otec, ktorý sleduje cestu svojho syna životom. Som veľmi rád, že aj naďalej tatranskí nosiči prostredníctvom neho komunikujú svoju jednoduchú životnú filozofiu a posolstvo svetu." Jeden z porotcov sa o dokumente vyjadril: „Tento vznešený film je o slobode, vášni a sile charakteru. Prostredníctvom výnimočných postáv filmu nám režisér ponúka intímny pohľad do ich sveta. Pokojný štýl dokumentu Sloboda pod nákladom pôsobí blahodarne v kontraste s našim hlučným, agresívnym svetom."

Toronto European Union Film Festival: https://euffto.com/
Calgary European Film Festival: https://calgaryeuropeanfilmfestival.ca/
Ottawa European Union Film Festival: http://www.ottawafestivals.ca/event/european-union-film-festival-euff/

vimeo_sloboda.jpg

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránkupublikované 04. 11. 2019, zobrazenie 98x, dnes 2x

Komentáre (0)

Zatiaľ tu nieje žiadny komentár.

dvd_vabenie-vysok_sk-1.png dvd-tien-jaguara.jpg dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg dvd_zit-pre-vasen_sk-1.jpg dvd_troudefer_sk.jpg mong.jpg car.jpg nezant.jpg tep.jpg

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Skrabalek
RSSFacebookYouTubeVytlačiť stránkuMapa stránok · © 2003 - 2019 K2 Studio · Počet návštev: 4663544 (98)