Stopy na hrebeni získal Cenu divákov a Čestné uznanie - K2 Studio
slovensky english

Stopy na hrebeni získal Cenu divákov a Čestné uznanie

Film Stopy na hrebeni získal počas premiérového premietania na Medzinárodnom festivale horských filmov v Poprade Cenu divákov a Čestné uznanie poroty za zobrazenie extrémneho športového výkonu na domácej pôde. Je to šiesta a záverečná časť seriálu Príbehy tatranských štítov.

Biele miesta na mapách ľudí od nepamäti fascinovali. Stále ich môžeme hľadať. V nás samotných. Zimný prechod hlavného hrebeňa Tatier je obrovská výzva. Kondične, technicky i psychicky. Podaril sa iba Pavlovi Pochylému v roku 1979. 34 rokov po jeho prekonaní sa o to pokúsili traja priatelia. Ostré hrany hrebeňa obalené ľadom dobre preveria ich odhodlanie. Prejsť celým hrebeňom totiž znamená posunúť vlastné hranice.

Kamaráti začali prechod na západe v Hutianskom sedle, prešli Roháčmi i celými Západnými Tatrami a nastúpili už len dvaja na ostrý hrebeň Vysokých Tatier. Film Stopy na hrebeni zachytáva nielen náročnosť tohto prechodu, ale prevedie nás cez vrcholy, ktoré sú známe z predchádzajúcich dielov Príbehov tatranských štítov, čím dotvoríme pomyselnú mozaiku príbehov z histórie dobývania a objavovania Tatier.

viac o Príbehoch tatranských štítov

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránkupublikované 14. 10. 2013, zobrazenie 6514x, dnes 2x

edit Pridať komentár

Komentáre (4)

#4
balloon Škoda, že se tak čeká na vydání této kolekce. Mohla už dělat spoustě lidí radost. Také jsem se snažila dotazovat, kdy přesně bude vydána, ale odpovědí bylo: jeseň 2013. Alespoň jednotlivá DVD se už mohla prodávat, pokud ty novější filmy reprezentují na soutěžích. Tak musíme mít trpělivost! A přeji hodně úspěchů všem autorům!
0
#3
balloon Tiez by som si rada kupila celu kolekciu. Bol by to krasny vianocny darcek pre manzela. Dufam, ze dovtedy tobude v predaji. Dakujem
0
bibiana
29. 10. 2013
biba.lacova (at) gmail.com
#2
balloon Tiež by ma zaujimala táto kolekcia a tiež Slovakia Collection, bol by som vd´ačný za info kedy pridu na trh. najlepšie by bolo kedy presný datum.
0
Rasťo
22. 10. 2013
bakalare (at) centrum.sk
#1
balloon Dobrý večer, sú nejaké aktuálne informácie o predaji DVD kolekcie Príbehy tatranských štítov, ? Opakovane som našla len info jeseň 2013
0
Odpoveď: Ďakujeme za trpezlivosť. Kolekcia 6DVD sa už dá objednať v našom eshope. Distribúcia začne 6.12.2013
terka
22. 10. 2013
terka.hal (at) gmail.com

dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg dvd_zit-pre-vasen_sk-1.jpg pyg.jpg dvd_troudefer_sk.jpg mong.jpg bhu.jpg car.jpg nezant.jpg tep.jpg

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Skrabalek
RSSFacebookYouTubeVytlačiť stránkuMapa stránok · © 2003 - 2019 K2 Studio · Počet návštev: 4659394 (6514)