Tieň jaguára získal Grand Prize - K2 Studio
slovensky english

Tieň jaguára získal Grand Prize

28. ročník Festivalu dobrodružných filmov vo francúzskom meste Dijon s názvom Ecrans de l'aventure dal vyniknúť dokumentom zachytávajúcim jedinečné príbehy, silné posolstvá a solidaritu. Festival konajúci sa 17. až 20. októbra charakterizovalo množstvo divákov, hostí, prednášajúcich, kvalitných filmov i kníh. Odborná porota udelila slovenskému dokumentu Tieň jaguára Grand Prize za najlepší dobrodružný film. Dokument ich zaujal autentickým dobrodružstvom, ktoré sa odohrávalo hlboko v amazonskom pralese.

Režisér filmu Pavol Barabáš sa vyjadril o posolstve oceneného filmu: „Prírodní ľudia sú súčasťou Zeme. My sme skôr jej dobyvatelia, strácajúci úctu k prírode, zemi, vode, vzduchu i všetkému živému. Chceme vlastniť, nie deliť sa. Viac majetku nám však neprináša viac šťastia. 99,5% času existencie ľudstva na Zemi ľudia žili prírodným spôsobom života v kmeňových spoločenstvách, tak ako doteraz žijú indiáni kmeňa Hodi v nedostupných častiach amazonskej džungle. No aj ich životný priestor sa mení. Sme pravdepodobne posledná generácia, ktorá mala možnosť zachovať ich poznanie."

O filme Tieň jaguára: http://www.k2studio.sk/filmy/tien-jaguara

O festivale: http://www.lesecransdelaventure.com/awards-2019/?lang=en

toisondorfilm2019.jpg

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránkupublikované 12. 10. 2019, zobrazenie 199x, dnes 2x
Hodnotenie0.0 (0)

Komentáre (0)

Zatiaľ tu nieje žiadny komentár.

dvd_vabenie-vysok_sk-1.png dvd-tien-jaguara.jpg dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg dvd_zit-pre-vasen_sk-1.jpg dvd_troudefer_sk.jpg mong.jpg car.jpg nezant.jpg tep.jpg

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Skrabalek
RSSFacebookYouTubeVytlačiť stránkuMapa stránok · © 2003 - 2019 K2 Studio · Počet návštev: 4663487 (199)