Trou de Fer získal v pražskej Lucerne cenu Grand Prix - K2 Studio
slovensky english

Trou de Fer získal v pražskej Lucerne cenu Grand Prix

Vyvrcholením Medzinárodného festivalu outdoorových filmov 2011 bolo slávnostné odovzdávanie cien v pražskej Lucerne. Grand Prix za najlepší film festivalu udelila odborná porota 55 minútovému slovenskému dokumentu Trou de Fer - Železná diera, režiséra Pavla Barabáša.

IX. ročník Medzinárodného festivalu outdoorových filmov sa konal od 14.10. do 3.12. v 24 mestách v Českej republike. Podujatie, ktoré sa konalo pod záštitou Ministerstva kultúry Českej republiky, patrí medzi najväčšiu súťažnú putovnú prehliadku outdoorových filmov nielen v Čechách, ale i na svete. V tomto roku bolo na festival prihlásených dovedna 110 filmov zo 16 krajín a odborná porota udelila 18 cien.

Trou de Fer je silný autentický film o prechode najťažším kaňonom sveta. Dokument získal prestížne ocenenia v Španielsku, Bulharsku, Francúzsku, Nemecku, Slovensku, Turecku i Poľsku. Jeho premietanie v týchto dňoch úspešne pokračuje aj v slovenských kinách.

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránkupublikované 06. 12. 2011, zobrazenie 3099x, dnes 1x
Hodnotenie0.0 (0)

Bližšie informácie o festivale nájdete na:
http://www.mfof.cz/


Komentáre (0)

Zatiaľ tu nieje žiadny komentár.

dvd_vabenie-vysok_sk-1.png dvd-tien-jaguara.jpg dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg dvd_zit-pre-vasen_sk-1.jpg dvd_troudefer_sk.jpg mong.jpg car.jpg nezant.jpg tep.jpg

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Skrabalek
RSSFacebookYouTubeVytlačiť stránkuMapa stránok · © 2003 - 2019 K2 Studio · Počet návštev: 4665043 (3099)