Vianoce na Dvojke s našimi filmami - K2 Studio
slovensky english

Vianoce na Dvojke s našimi filmami

Slovenská televízia - DVOJKA zaradila do svojho vianočného vysielania dva filmy z našej produkcie. V stredu 21. 12. o 16.25 hodine odvysiela dokument CEZ DIVOKÝ BALTISTAN, zachytávajúci púť piatich Slovákov od Nanga Parbatu až po Karakoram. V piatok 23. 12. o 18.55 pôjde film ZA HRANICAMI TMY , ktorý vypovedá o výstupe nevidiaceho na Gerlachovský štít a o osobnom prekonávaní vlastných limitov.
SYNOPSA
Dokumentárny film Cez divoký Baltistan zachytáva púť slovenských horolezcov. Od Rozprávkovej lúky pod Nanga Parbatom, cez kaňon rieky Indus a baltistanskú dolinu Hushe, až na vrchol 5650 metrov vysokého štítu Gondoghoro. Geografická pozícia Baltistanu - súčasti pakistanskej časti Kašmíru - neďaleko horúcej hranice s Indiou, sa môže zdať odstrašujúca. No v skutočnosti je Baltistan nádherným kútom sveta ukrytým v útrobách Karakoramu. Prekrásne vrcholy, strmé a fascinujúce prístupové cesty, ale hlavne prívetiví ľudia robia z Baltistanu miesto, kam sa skutočne oplatí pozrieť... Hoci aj cez objektív kamery.
Scenár, kamera, strih, réžia: Pavol Barabáš, Dĺžka: 20 minút


OCENENIA FILMU

Účasť na Medzinárodnom festivale horských filmov v Teplicích nad Metují 97 v Čechách
Účasť na Medzinárodnom festivale horských filmov 96 v Poprade


Vytlačiť stránku Vytlačiť stránkupublikované 21. 12. 2005, zobrazenie 2584x, dnes 3x
Hodnotenie0.0 (0)

Komentáre (0)

Zatiaľ tu nieje žiadny komentár.

dvd_vabenie-vysok_sk-1.png dvd-tien-jaguara.jpg dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg dvd_zit-pre-vasen_sk-1.jpg dvd_troudefer_sk.jpg mong.jpg car.jpg nezant.jpg tep.jpg

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Skrabalek
RSSFacebookYouTubeVytlačiť stránkuMapa stránok · © 2003 - 2019 K2 Studio · Počet návštev: 4662334 (2584)