Zlatý a strieborný plesnivec pre tatranských nosičov - K2 Studio
slovensky english

Zlatý a strieborný plesnivec pre tatranských nosičov

Dokument o tatranských nosičoch Sloboda pod nákladom opäť zaujal vo svete. Medzinárodný festival horských filmov v španielskom meste Torello (11. až 20.11.2016) je členom Aliancie horských filmov a je jeden z najdôležitejších svojho druhu vo svete. Výberová komisia zaradila do súťaže 40 dokumentov. Počas desiatich dní festival navštívilo viac ako 6000 divákov. Príbeh o najstaršej generácií nosičov vo Vysokých Tatrách vyhodnotila päťčlenná porota festivalu ako najlepší film festivalu a udelila mu GRAND PRIX – Zlatý plesnivec a Strieborný plesnivec za najlepšiu kameru.

sloboda-pod-nakladom.jpg

Ocenila tvrdú prácu nosičov, ktorí okrem ťažkých bremien musia zvládnuť aj extrémne poveternostné podmienky Tatier. Grand Prize si odnáša režisér Pavol Barabáš ako jediný už druhý krát po sebe v celej 34 ročnej histórii trvania festivalu v Torellu. Minulý rok získal Zlatý plesnivec s filmom Žiť pre vášeň.

Film Sloboda pod nákladom získal siedme festivalové ocenenie. Po úspešnej kinodistribúcií Asociáciou slovenských filmových klubov v týchto dňoch vychádza dokument aj na DVD.

Viac o dokumente Sloboda pod nákladom: http://www.k2studio.sk/filmy/sloboda-pod-nakladom
Viac o festivale: http://www.torellomountainfilm.cat/

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránkupublikované 20. 11. 2016, zobrazenie 3000x, dnes 1x
Hodnotenie0.0 (0)

Komentáre (0)

Zatiaľ tu nieje žiadny komentár.

dvd_vabenie-vysok_sk-1.png dvd-tien-jaguara.jpg dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg dvd_zit-pre-vasen_sk-1.jpg dvd_troudefer_sk.jpg mong.jpg car.jpg nezant.jpg tep.jpg

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Skrabalek
RSSFacebookYouTubeVytlačiť stránkuMapa stránok · © 2003 - 2019 K2 Studio · Počet návštev: 4666121 (3000)