Hory a mesto 2006 - program - K2 Studio
slovensky english

Hory a mesto 2006 - program

Pozývame Vás na 7. ročník filmového festivalu Hory a mesto ( 20. - 23. 4. 2006 v Palace Cinemas Aupark Bratislava), ktorý bude v dvoch blokoch prezentovať aj tvorbu nášho K2 studia.

Sobota, 22. apríla o 13:30
Najnovší obrazový film Pavla Barabáša Premeny Tatier vypovedá o úcte k prírode a jej schopnostiam obnovovať sa v celej svojej zložitosti a kráse. A napokon aj o tom, čo si nesieme skryté v podvedomí - že všetci na tejto Zemi sme jedným celkom, ktorý podlieha presným prírodným zákonitostiam. A tie mnohokrát spoznáme až s veľkým odstupom času.

Rudo Švaříček Vám predstaví súťažný film z pralesov Novej Guiney Pururambo , ktorý vás autentickou kamerou vtiahne do zabudnutého sveta doby kamennej, kde za neprístupnými močiarmi, vysoko v korunách stromov, žijú lovci lebiek. Tento dobrodružný film je i zamyslením sa nad neistou budúcnosťou ešte civilizáciou nedotknutých prírodných kmeňov.

Na záver tejto sekcie vám hosť Becko Ondrejovič predstaví film Amazonia Vertical o objavovaní vertikálnych línií v tropickom pralese a dobrodružnom prechode najväčšej venezuelskej stolovej hory Ayuan Tepui.

Nedeľa, 23. 4. o 19.30 Z filmárskej kuchyne.
Dynamické putovanie s túlavou kamerou Vás prevedie v krátkych ukážkach a rozhovoroch po neznámych kútoch planéty a rozprúdi debatu o nakrúcaní nielen v extrémnych podmienkach... Uvidíte neznáme zábery z prvého prechodu Ellsworthovým pohorím v Antarktíde a výstupu od okraja pevniny na jej najvyšší vrchol. Navštívite bájny „Stratený svet“, v ktorom sa vďaka takmer absolútnej nedostupnosti zachovali neznáme prehistorické formy v obrej jaskyni na stolovej hore Chimanta, spoznáte najdlhšiu jaskyňu v kvarcitoch na Roraime i priepasť na Kukenan.

Prejdete sa ťažkým horským pralesom najvyššieho pohoria Novej Guney až na Carstensz Pyramid , uvidíte zábery zo zákulisia nakrúcania filmov Sloboda pod nákladom o tatranskej nosičskej legende, ale i ďalších, ktorými sú Pururambo, Amazonia Vertical, Omo - cesta do praveku , Mustang , či Mount McKinley.

Inšpirujúce sú i okamihy z infekčného oddelenia, uhryznutie smrteľne jedovatým africkým hadom, či topiaci sa kameraman v dravej sibírskej rieke Čuja.
Aj takéto zážitky poskytuje naša planéta, ale najmä túžba po jej objavovaní.

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránkupublikované 13. 04. 2006, zobrazenie 2760x, dnes 1x
Hodnotenie0.0 (0)

Komentáre (0)

Zatiaľ tu nieje žiadny komentár.

dvd_vabenie-vysok_sk-1.png dvd-tien-jaguara.jpg dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg dvd_zit-pre-vasen_sk-1.jpg dvd_troudefer_sk.jpg mong.jpg car.jpg nezant.jpg tep.jpg

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Skrabalek
RSSFacebookYouTubeVytlačiť stránkuMapa stránok · © 2003 - 2019 K2 Studio · Počet návštev: 4665078 (2760)