Réunion - K2 Studio
slovensky english

Réunion

EXPEDÍCIA NA TROPICKÝ OSTROV RÉUNION

Réunion je najjužnejší ostrov zo súostrovia Maskarény v Indickom oceáne a nachádza sa 670 km východne od Madagaskaru a 170km západne od ostrova Mauricius.

Ostrov vznikol aktívnou vulkanickou činnosťou. Najskôr sa, približne pred dvomi miliónmi rokov, vynorila z morského dna jedna sopka a o jeden a pol milióna rokov neskôr ju nasledovala druhá. Zatiaľ čo prvá sopka ukončila svoju aktívnu činnosť pred dvadsaťtisíc rokmi, tá druhá, Piton de la Fournaise, je činná dodnes a je jedna z najaktívnejších na svete.
Ostrov Réunion, niekedy právom nazývaný „Perla Indického oceánu" alebo „Havajské ostrovy v jednom", je krajinársky nesmierne pestrý, pretože tu možno nájsť nielen azúrové more s veľkými vlnami a koralovým útesom, dlhé piesočnaté pláže, hlboké zátoky, ale aj dažďové pralesy plné lián a endemických druhov rastlín i zvierat. Majestátne sa týčiace ostré vrcholky prekrásnych vulkanických hôr, z ktorých najvyšší vrchol, Piton des Neiges (Snežný vrchol), dosahuje úctyhodnú výšku 3 069 m, ukrývajú veľkolepé, hlboko zarezané a úzke kaňony, z ktorých mnohé patria medzi najnáročnejšie na svete. A to je práve cieľ našej výpravy. Tak nám držte palce.

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránkupublikované 05. 05. 2010, zobrazenie 3563x, dnes 1x
Hodnotenie0.0 (0)

Komentáre (0)

Zatiaľ tu nieje žiadny komentár.

dvd_vabenie-vysok_sk-1.png dvd-tien-jaguara.jpg dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg dvd_zit-pre-vasen_sk-1.jpg dvd_troudefer_sk.jpg mong.jpg car.jpg nezant.jpg tep.jpg

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Skrabalek
RSSFacebookYouTubeVytlačiť stránkuMapa stránok · © 2003 - 2019 K2 Studio · Počet návštev: 4665064 (3563)