Rudolf Švaříček - K2 Studio
slovensky english

Rudolf Švaříček

Rudo stihne za rok viac ako my ostatní za celý zivot. Má za sebou mimoriadne výsledky v prieskumoch extrémnych oblastí i mnoho výprav a medzinárodných expedícií: Polar 89 (so psím záprahom na polár), Marco Polo (naprieč Áziou), Hodvábna cesta (rok a pol ázijskými štátmi), Živá Afrika (naprieč Afrikou v module Tatry), atď. . Autor rýchlo vypredanej knihy Živá Afrika. Venuje sa najmä oblastiam izolovaných etník. Jeho doménou je Indonézia a ostrov Nová Guinea.

Absolvoval ojedinelé horské výstupy (český prvovýstup na Carstensz Pyramid). Publikuje v českých i zahraničných časopisoch, spolupracuje s Českou televíziou. Je hlavou i dušou festivalu GO KAMERA, ktorý sa zameriava na filmy, fotografie a publikácie s cestovateľskou tematikou. Od roku 1995 majiteľ cestovnej kancelárie CK LIVINGSTONE. Nákazu cestovania úspešne prenáša na ostatných. RAdosť si robí vo svojich cestovateľských kluboch Cestovetelské café Livingstone (Praha, Brno) a Kanibal. Autor knihy aj fotografickej výstavy o Novej Guinei TAJEMNÁ INDONESIE - TAMTAMY ČASU. Ja som s ním prešiel Mount Keňu a Kilimanjaro. Túlali sme sa po Južnej Amerike od Aconcagui až po Patagóniu. Prebojoval som sa s ním bažinami Novej Guinei k stromovým ľuďom, ktorí ešte nevideli bieleho človeka. Z prechodu vznikol film Pururambo. V máji 2005 sme prešli vnútrozemím cez najvyššie pohorie ostrova pod Carstenzovú pyramídu až na ľadovec Nga Pulu. V novembri 2005 sme strávili v spoločnom stane nezabudnutelné chvíle pri prechode panenskými oblasťami Antarktídy.

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránkupublikované 02. 08. 2005, zobrazenie 3013x, dnes 2x
Hodnotenie0.0 (0)

Komentáre (0)

Zatiaľ tu nieje žiadny komentár.

dvd_vabenie-vysok_sk-1.png dvd-tien-jaguara.jpg dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg dvd_zit-pre-vasen_sk-1.jpg dvd_troudefer_sk.jpg mong.jpg car.jpg nezant.jpg tep.jpg

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Skrabalek
RSSFacebookYouTubeVytlačiť stránkuMapa stránok · © 2003 - 2019 K2 Studio · Počet návštev: 4663829 (3013)